JBL Stage Marine 10″ Subwoofer
R2,600.00

The JBLÂ Â |Â Â Stage Marine 10 inch Subwoofer
FEATURES:
• 10″ high-performance marine subwoofer
• 200W RMS / 600W peak power handling
• Marine-grade weather-resistant design
• Polypropylene cone with durable rubber surround
• Corrosion-resistant components for marine environments
• Flexible installation (infinite baffle, sealed or ported enclosure)
• High-efficiency bass performance
• Signature JBL sound quality
In stock
JBL Stage Marine 10″ Subwoofer

Packaging
Product Features
JBL Stage Marine 10 inch Subwoofer

The JBLÂ Â |Â Â Stage Marine 10 inch Subwoofer
FEATURES:
• 10″ high-performance marine subwoofer
• 200W RMS / 600W peak power handling
• Marine-grade weather-resistant design
• Polypropylene cone with durable rubber surround
• Corrosion-resistant components for marine environments
• Flexible installation (infinite baffle, sealed or ported enclosure)
• High-efficiency bass performance
• Signature JBL sound quality
NOTE: Grey Colour
Please note that Click and Collect is only applicable for items weighing a volumetric maximum of 7 kg; items that weigh more than the maximum will be received through standard My Audio shipping.
a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
*Be sure to follow us on Facebook or Instagram so you don’t miss out on our latest products, new stock and much more: My Audio and Security Facebook / My Audio and Security Instagram .*
a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
Related
| Brand | JBL |
|---|---|
| Color | Grey |
| Packaging Size | 20 x 36.5 x 20 |
| Packaging Weight | 4.06 kg |
| Volumetric Weight | 3.65 kg |
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | JBL |
| Model | Stage Marine 10 |
| Speaker Size | 10 Inch |
| Speaker Type | Marine Subwoofer |
| Power Handling (RMS) | 200W |
| Power Handling (Peak) | 600W |
| Impedance | 4 Ohms |
| Frequency Response | 30 Hz – 250 Hz |
| Sensitivity | 88 dB |
| Cone Material | Polypropylene |
| Surround | Rubber |
- 1 x Subwoofer with attached grille
- 1 x Stainless steel mounting hardware
- 1 x Drill bit for easy installation
- 1 x Foam gasket
- 1 x Subwoofer pigtail harness
- 2 x JBL sticker
- 1 x Quick Start Guide
