Foton MPV G7-GP 2019 9″ Trimplate with SWC Harness
R450.00


The Blackspider BS916TÂ Â |Â Â Foton MPV G7-GP 2019 9″ Trimplate
FEATURES:
- Designed for Foton MPV G7-GP 2019 models
- Compatible with 9-inch aftermarket multimedia radios
- Includes steering wheel control (SWC) harness
- OEM-style dashboard integration
- Precision-moulded fitment design
- Manufactured from automotive-grade ABS plastic
- Factory-style matte black finish
- Secure mounting structure for stable installation
- Designed for clean multimedia radio installation
- Suitable for compatible Android multimedia systems
In stock
Foton MPV G7-GP 2019 9″ Trimplate with SWC Harness

Packaging
PRODUCT FEATURES
Foton MPV G7-GP 2019 9″ Trimplate with SWC Harness


The Blackspider BS916TÂ Â |Â Â Foton MPV G7-GP 2019 9″ Trimplate
The Blackspider Foton MPV G7-GP 2019 9″ Trimplate with SWC Harness is designed for the installation of compatible 9-inch multimedia radios while maintaining an OEM-style dashboard appearance and fitment.
FEATURES:
- Designed for Foton MPV G7-GP 2019 models
- Compatible with 9-inch aftermarket multimedia radios
- Includes steering wheel control (SWC) harness
- OEM-style dashboard integration
- Precision-moulded fitment design
- Manufactured from automotive-grade ABS plastic
- Factory-style matte black finish
- Secure mounting structure for stable installation
- Designed for clean multimedia radio installation
- Suitable for compatible Android multimedia systems
Need help? Contact us with your vehicle details and we’ll assist you in confirming compatibility.
NOTE: Black Colour
Please note that Click and Collect is only applicable for items weighing a volumetric maximum of 7 kg; items that weigh more than the maximum will be received through standard My Audio shipping.
*Be sure to follow us on Facebook or Instagram so you don’t miss out on our latest products, new stock and much more: My Audio and Security Facebook / My Audio and Security Instagram .*
Related
| Brand | Blackspider |
|---|---|
| Color | Black |
| Packaging Size | 34.5 x 36 cm |
| Packaging Weight | 0.26 kg |
| Volumetric Weight | 0.31 kg |
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Blackspider |
| Product Type | Radio Trimplate with SWC Harness |
| Vehicle Compatibility | Foton MPV G7-GP 2019 |
| Radio Size Compatibility | 9 Inch |
| Material | Automotive-Grade ABS Plastic |
| Finish | Matte Black |
| Steering Wheel Control Support | Yes |
| Harness Included | Yes |
| Installation Type | Dashboard Replacement Fitment |
| Fitment Style | OEM-Style Precision Fit |
| Multimedia Compatibility | Compatible 9-Inch Aftermarket Radios |
1 × Foton MPV G7-GP 2019 9" Trimplate
1 × SWC Harness

Reviews
There are no reviews yet