XTC Nahid 15000W 4 Channel Mosfet Amplifier
R1,695.00
The XTC NAHIDÂ Â |Â Â 15000 Watts 4 Channel MOSFET Power Amplifier
IN TOUCH AUDIO SERIES
FEATURES:
- 4 x 3750 Watts MAX Power
- 4, 3 or 2 Channel Bridgeable
- Thermal / Short-circuit / Overloading Protection
- High Efficiency MOSFET Power Supply
- Variable Bass Booster
- Variable Low Pass & High Pass Crossover
- Power On & Protection LED Indicators
- Extra Heavy Heat Sink for Better Heat Dissipation
Out of stock
Description
XTC Nahid 15000W 4 Channel MOSFET Amplifier.

Packaging
PRODUCT FEATURES:
XTC Nahid 15000W 4 Channel MOSFET Amplifier
The XTC NAHIDÂ Â |Â Â 15000 Watts 4 Channel MOSFET Power Amplifier
IN TOUCH AUDIO SERIES
FEATURES:
- 4 x 3750 Watts MAX Power
- 4, 3 or 2 Channel Bridgeable
- Thermal / Short-circuit / Overloading Protection
- High Efficiency MOSFET Power Supply
- Variable Bass Booster
- Variable Low Pass & High Pass Crossover
- Power On & Protection LED Indicators
- Extra Heavy Heat Sink for Better Heat Dissipation
a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
an a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
an a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
*Be sure to follow us on Facebook or Instagram so you don’t miss out on our latest products, new stock and much more: My Audio and Security Facebook / My Audio and Security Instagram .*
Related
Additional information
| GTIN | 1234567890317 |
|---|---|
| Brand | XTC |
| Color | Silver |
Shipping & Delivery
Delivery takes from 2 - 7 working days
SPECIFICATIONS
NAHID
| Max Output Power 4 Ω (Watts) | 100W RMS x 4 CH |
| Max Output Power 2 Ω (Watts) | 160W RMS x 4 CH |
| Bridged power 4 Ω (Watts) | 320W RMS x 2 CH |
| THD | <0.15% |
| Frequency Response (±2dB) | 10Hz ~ 23KHz |
| Signal to noise ratio | >90dB |
| Sensitivity | 200mV ~ 8V |
| Recommended fuse type | 30A x 2 |
| Dimensions | 320mm x 238mm x 61mm |



