JBL Stage2 65M 480W 6.5″ Speakers
R810.00

The JBL Stage2 Gen2Â Â |Â Â 65M 480W 6.5″ 3-Way Speakers
FEATURES:
- 6.5″ 3-way coaxial speaker design for full-range audio performance
- 480W peak power handling for powerful sound output
- 60W RMS power for clean, consistent performance
- JBL Plus Oneâ„¢ woofer cone for enhanced bass and efficiency
- Clear highs and detailed mids for a balanced listening experience
- Designed for easy OEM replacement and upgrade installations
- High sensitivity design for louder output with less power
- Durable construction for long-lasting performance
- Compatible with factory and aftermarket head units
- Ideal for daily driving and upgraded audio systems
Out of stock
JBL Stage2 Gen2 65M 480W 6.5″ 3-Way Speakers

Product
PRODUCT FEATURES:
JBL Stage2 Gen2 65M 480W 6.5″ 3-Way Speakers

The JBL Stage2 Gen2Â Â |Â Â 65M 480W 6.5″ 3-Way Speakers
FEATURES:
- 6.5″ 3-way coaxial speaker design for full-range audio performance
- 480W peak power handling for powerful sound output
- 60W RMS power for clean, consistent performance
- JBL Plus Oneâ„¢ woofer cone for enhanced bass and efficiency
- Clear highs and detailed mids for a balanced listening experience
- Designed for easy OEM replacement and upgrade installations
- High sensitivity design for louder output with less power
- Durable construction for long-lasting performance
- Compatible with factory and aftermarket head units
- Ideal for daily driving and upgraded audio systems
NOTE: Black Colour
Please note that Click and Collect is only applicable for items weighing a volumetric maximum of 7 kg; items that weigh more than the maximum will be received through standard My Audio shipping.
a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
an a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
an a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
*Be sure to follow us on Facebook or Instagram so you don’t miss out on our latest products, new stock and much more: My Audio and Security Facebook / My Audio and Security Instagram .*
Related
| Brand | JBL |
|---|---|
| Color | Black |
| Specification | Details |
|---|---|
| Speaker Size | 6.5″ (165mm) |
| Speaker Type | 3-Way Coaxial |
| Peak Power | 480W |
| RMS Power | 60W |
| Frequency Response | 55Hz – 20kHz (HARMAN Newsroom) |
| Sensitivity | 90dB |
| Impedance | 4 Ohms |
| Woofer Technology | Plus Oneâ„¢ Polypropylene Cone |
| Application | Car Door / Rear Deck |
2 x JBL Stage2 65M 6.5″ Speakers
2 x Speaker Grilles
Mounting Hardware
User Manual

Reviews
There are no reviews yet