Nakamichi NAM5260-A9Z 9″ Multimedia Receiver 4+64GB
R2,000.00

The Nakamichi NAM5260-A9ZÂ Â |Â Â 9 inch Multimedia Receiver
FEATURES:
• NK 12.0 System – Advanced operating system for smooth and responsive performance
• 4GB RAM + 64GB Storage – Fast multitasking with ample space for apps and media
• Capacitive Touch Screen – Smooth, responsive touch control for easy operation
• HD Display (1280 × 720, 500 nits) – Clear, bright visuals for day and night use
• 50W × 4 Max Power Output – Strong, reliable audio performance
• 32 Band Equalizer – Precise sound tuning with 6 preset modes
• Subwoofer Support – Enhanced bass control for improved low-frequency output
• Multiple Pre-Out Options – 2.0 and 2.1 outputs including dedicated subwoofer output
• Wide Media Compatibility – Supports multiple video and audio file formats
• PhoneLink Compatibility – Connect selected Android & iOS devices
• AHD 1080P Camera Support – Compatible with high-definition reverse cameras
• Multiple Input Options – Includes video and audio inputs for added connectivity
Out of stock
Nakamichi NAM5260-A9Z 9″ Multimedia Receiver 4+64 GB

Product
Product Features
Nakamichi NAM5260-A9Z 9 inch Multimedia Receiver

The Nakamichi NAM5260-A9ZÂ Â |Â Â 9 inch Multimedia Receiver
FEATURES:
• NK 12.0 System – Advanced operating system for smooth and responsive performance
• 4GB RAM + 64GB Storage – Fast multitasking with ample space for apps and media
• Capacitive Touch Screen – Smooth, responsive touch control for easy operation
• HD Display (1280 × 720, 500 nits) – Clear, bright visuals for day and night use
• 50W × 4 Max Power Output – Strong, reliable audio performance
• 32 Band Equalizer – Precise sound tuning with 6 preset modes
• Subwoofer Support – Enhanced bass control for improved low-frequency output
• Multiple Pre-Out Options – 2.0 and 2.1 outputs including dedicated subwoofer output
• Wide Media Compatibility – Supports multiple video and audio file formats
• PhoneLink Compatibility – Connect selected Android & iOS devices
• AHD 1080P Camera Support – Compatible with high-definition reverse cameras
• Multiple Input Options – Includes video and audio inputs for added connectivity
NOTE: Black Colour
Please note that Click and Collect is only applicable for items weighing a volumetric maximum of 7 kg; items that weigh more than the maximum will be received through standard My Audio shipping.
a a a a a a a a because a a a a a a a a a a a
a a a a a a a a because a a a a a a a a a a aÂ
as a a a a a a a because a a a a a a a a a a aÂ
a a a a a a a a because a a a a a a a a a a aÂ
a a a a a a a a because a a a a a a a a a a aÂ
as a a a a a a because a a a a a a a a a a a
a a a a a a a because a a a a a a a a a a a aÂ
a a a a a a a a and a a a a a a a a a a aÂ
as a a a a a a a and a a a a a a a a a a
*Be sure to follow us on Facebook or Instagram so you don’t miss out on our latest products, new stock and much more:
My Audio and Security Facebook /Â My Audio and Security Instagram .*
Related
| Brand | Nakamichi |
|---|---|
| Color | Black |
| Packaging Size | 17.4 x 27.8 x 8.5 cm |
| Packaging Weight | 1.23 kg |
| Volumetric Weight | 1.02 kg |
| Specification | Details |
|---|---|
| System | NK 12.0 |
| RAM & Storage | 4GB + 64GB |
| Display Type | Capacitive Touch Screen |
| Screen Resolution | 1280 × 720 |
| Brightness | 500 nits |
| Power Output | 50W × 4 |
| Inputs | Video ×1 / Audio ×2 |
| Pre-Out | 2.0 (L/R) / 2.1 (L/R + Subwoofer) |
| Subwoofer Support | Yes |
| Equalizer | 32 Band / 6 Presets |
| Video Playback | H264 / MP4 / AVI / MKV / FLV |
| Audio Playback | MP3 / APE / AAC / FLAC |
| PhoneLink | Android & iOS (selected devices) |
| Camera Support | AHD 1080P |
1 × Nakamichi NAM5260-A9Z 9″ Multimedia Receiver
1 × Wiring Harness
1 × RCA Cable Harness
1 × External Microphone
1 × GPS Antenna
2 × USB Extension Cables
1 × WiFi / Camera Cable
1 × Installation Hardware Pack
1 × User Manual
