JBL Club Marine 10″ Subwoofer
R3,100.00

The JBLÂ Â |Â Â Club Marine 900W 10″ Subwoofer
FEATURES:
• 10″ high-performance marine subwoofer
• 900W peak power / 300W RMS
• Weather-resistant marine design
• UV-resistant cone and materials
• Durable polypropylene woofer cone
• High-efficiency bass performance
• Integrated RGB LED lighting
• Designed for boats and outdoor installations
• Premium JBL sound quality
In stock
JBL Club Marine 10″ Subwoofer

Packaging
Product Features
JBL Club Marine 900W 10″ Subwoofer

The JBLÂ Â |Â Â Club Marine 900W 10″ Subwoofer
FEATURES:
• 10″ high-performance marine subwoofer
• 900W peak power / 300W RMS
• Weather-resistant marine design
• UV-resistant cone and materials
• Durable polypropylene woofer cone
• High-efficiency bass performance
• Integrated RGB LED lighting
• Designed for boats and outdoor installations
• Premium JBL sound quality
NOTE: White Colour
Please note that Click and Collect is only applicable for items weighing a volumetric maximum of 7 kg; items that weigh more than the maximum will be received through standard My Audio shipping.
a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
*Be sure to follow us on Facebook or Instagram so you don’t miss out on our latest products, new stock and much more: My Audio and Security Facebook / My Audio and Security Instagram .*
a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a
Related
| Brand | JBL |
|---|---|
| Color | White |
| Packaging Size | 32.5 x 32.5 x 24.3 cm |
| Packaging Weight | 5.35 kg |
| Volumetric Weight | 6.41 kg |
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | JBL |
| Model | Club Marine 10 |
| Speaker Size | 10 Inch |
| Speaker Type | Marine Subwoofer |
| Power Handling (RMS) | 300W |
| Power Handling (Peak) | 900W |
| Impedance | 4 Ohms |
| Sensitivity | 89 dB |
| Frequency Response | 25 Hz – 175 Hz |
| Cone Material | Polypropylene |
| Surround | Rubber |
| Lighting | RGB LED |
| Mounting Depth | 128 mm |
| Cut-out Diameter | 230 mm |
| Application | Marine / Outdoor Audio Systems |
- 1x Subwoofer
- 1x Speaker Grille, Gloss White
- 1x Speaker Grille, Satin Grey
- Stainless steel mounting hardware
- Drill bit for easy installation
- Foam gasket
- 1x Speaker Pigtail Harness
- 1x RGB Pigtail Harness
- 2x JBL sticker
- Quick Start Guide
